Beredningsgrupp

Hem
Verksamhet
Beredningsgrupp

Beredningsgrupp

Förbundets beredningsgrupp sammanträder fyra gånger per år för att bereda ärenden till kommande styrelsemöten. Beredningsgruppen är sammansatt av experter som representerar förbundets medlemmar.

 

Ledamöter

Antonis Georgelis
Stockholms läns landsting
antonios.georgelis@sll.se

Michelle Benyamine Remahl
Trafikverket, Region Stockholm
michelle.benyamine-remahl@trafikverket.se

Birgitta Held-Paulie
Nacka kommun
birgitta.held-paulie@nacka.se

Lisa Bergquist
Gävle kommun
lisa.bergquist@gavle.se

Peter Jensen-Urstad
Eskilstuna kommun
peter.urstad@eskilstuna.se

Emma Nordling
Stockholm stad
emma.nordling@stockholm.se

Martin Tondel
Landstinget i Uppsala län, Arbets- och miljömedicin
martin.tondel@medsci.uu.se

Malin Täppefur
SLB-Analys
malin.tappefur@slb.nu

Frida Eik Kvarnström
Förbundssekreterare och sammankallande
frida.eik-kvarnstrom@storsthlm.se

Möten 2018

  • torsdag 18 januari 13.15
  • tisdag 27 februari 13.15  Flyttad till 5 mars 13.15 
  • Extrainsatt 18 maj 9.15
  • torsdag 23 augusti 13.15
  • torsdag 1 november 13.15

De justerade mötesprotokollen finner du under menyn Verksamhet –> Protokoll (eller via denna direktlänk)

Samtliga sammanträdestider 2018 (pdf)>>

Handlingar till sammanträden skickas ut per mail.
Plats: Förbundets kansli, södermalmsallén 36 i Stockholm

 

 

Möten 2017

Plats: Förbundets kansli, Södermalmsallén 36 i Stockholm

 

Samtliga sammanträdestider 2017 (pdf) »
(stämma, styrelse, presidium, beredningsgrupp, kontaktombudsmöten, reg luftvårdsdag)