Beredningsgrupp

Hem
Verksamhet
Beredningsgrupp

Beredningsgrupp

Förbundets beredningsgrupp sammanträder fyra gånger per år för att bereda ärenden till kommande styrelsemöten. Beredningsgruppen är sammansatt av experter som representerar förbundets medlemmar.

 

Möten 2018

  • torsdag 18 januari 13.15
  • tisdag 27 februari 13.15  Flyttad till 5 mars 13.15 Handlingar till mötet.
  • torsdag 23 augusti 13.15
  • torsdag 1 november 13.15

De justerade mötesprotokollen finner du under menyn Verksamhet –> Protokoll (eller via denna direktlänk)

Samtliga sammanträdestider 2018 (pdf)>>

 

Möten 2017

Plats: Förbundets kansli, Södermalmsallén 36 i Stockholm

 

Samtliga sammanträdestider 2017 (pdf) »
(stämma, styrelse, presidium, beredningsgrupp, kontaktombudsmöten, reg luftvårdsdag)

 

Ledamöter

Antonis Georgelis
Stockholms läns landsting
antonios.georgelis@sll.se

Michelle Benyamine Remahl
Trafikverket, Region Stockholm
michelle.benyamine-remahl@trafikverket.se

Birgitta Held-Paulie
Nacka kommun
birgitta.held-paulie@nacka.se

Lisa Bergquist
Gävle kommun
lisa.bergquist@gavle.se

Peter Jensen-Urstad
Eskilstuna kommun
peter.urstad@eskilstuna.se

Emma Nordling
Stockholm stad
emma.nordling@stockholm.se

Åsa Sahlqvist
Swedavia
asa.sahlqvist@swedavia.se

Martin Tondel
Landstinget i Uppsala län, Arbets- och miljömedicin
martin.tondel@medsci.uu.se

Malin Täppefur
SLB-Analys
malin.tappefur@slb.nu

Frida Eik Kvarnström
Förbundssekreterare och sammankallande
frida.eik-kvarnstrom@storsthlm.se